Ekspresy do kawy

Jaki ekspres przelewowy wybrać? Ranking i opinie

Wielu miłośników aromatycznego smaku kawy nie wyobraża sobie kuchni pozbawionej  ekspresu przelewowego do kawy. Expresy przelewowe  swoją popularność zawdzięczają umiejętności wydobywania głębi smaku i aromatu z kawy. Ekspres przelewowy sprawia, że tradycyjny sposób parzenia kawy odchodzi do lamusa. Najistotniejszym aspektem, który powinien determinować wybór sprzętu do zaparzania kawy, jest przede wszystkim wielkość dzbanka do kawy. Wśród modeli dostępnych w sprzedaży występują znaczne rozbieżności w pojemności. Jedne modele umożliwiają przygotowanie jednej lub dwóch filiżanek kawy, a inne natomiast pozwalają na jednorazowe przygotowanie kawy dla licznej rodziny. Zatem jaki ekspres do kawy przelewowy wybrać, aby w zupełności spełniał wymagania użytkownika? Podpowiadamy, czym należy się kierować, aby kupić jak najlepszy ekspres przelewowy. Poniżej przedstawiamy także ranking ekspresów do kawy przelewowych 2024.

Jak działa ekspres przelewowy?

Kluczowym elementem ekspresu przelewowego jest specjalny zbiornik na wodę. Podczas pracy urządzenia temperatura wody osiąga wartość 96 stopni Celsjusza. Wówczas dochodzi do przelania jej przez zmieloną kawę co sprawia, że z kawy wydobywany jest aromat. Niektóre ekspresy przelewowe wyposażone są w filtry, które umożliwiają zupełne odseparowanie przygotowanego napoju od niepożądanych fusów. Przefiltrowana kawa spływa do dzbanka. Warto mieć na uwadze, że dzbanek do ekspresu przelewowego może mieć pojemność wystarczającą do jednoczesnego przygotowania aż do sześciu filiżanek kawy. Jaki ekspres do kawy przelewowy wybrać, aby jak najdłużej cieszyć się ciepłą kawą? Ekspres z podgrzewanym dzbankiem sprawia, że kawa utrzymywana jest w danej temperaturze, jednak wraz z upływem czasu stopniowo traci swój aromat. Sprawdź najnowszy ranking ekspresów przelewowych 2024 poniżej.

Ekspres przelewowy – Ranking 2024

Filtr w ekspresie przelewowym

W ekspresach przelewowych wyposażonych w wymienny filtr, zachodzi konieczność każdorazowego umieszczania kawy w papierowym filtrze. Dodatkowo należy pamiętać o posiadaniu odpowiedniej ilości filtrów wymiennych w zapasie. Alternatywą do filtrów papierowych są filtry stałe. W ich przypadku, użytkownik zobowiązany jest do okresowego wyczyszczenia komory filtra. Regularne oczyszczanie przyczynia się do przedłużenia żywotności urządzenia. Ponadto, należy pamiętać, że czyszczenie nie generuje dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją urządzenia, wymaga wyłącznie odrobiny czasu. Zatem, jaki ekspres przelewowy w 2024 kupić?

Ekspres przelewowy

Dobry ekspres przelewowy, jak wybrać?

Polecany ekspres przelewowy wybierany jest na podstawie posiadanych funkcji oraz parametrów. Niezwykle istotne są również opinie o danym urządzeniu przekazywane przez dotychczasowych użytkowników danego sprzętu do przygotowania kawy. Choć należy pamiętać, że opinie nie powinny decydować o wyborze, ponieważ o wiele istotniejsze są funkcje oraz parametry urządzenia. Wskazujemy, jakie parametry powinien posiadać expres przelewowy. Dodatkowo przedstawiamy, jakie funkcje w rzeczywistości wpływają na to, jak kreuje się ranking ekspresów przelewowych 2024.

Moc ekspresu przelewowego

O tym, jaki ekspres przelewowy najlepiej dopasować do swoich potrzeb, w głównej mierze decyduje moc urządzenia. Jest to wielkość, która pozwala określić ilość czasu niezbędną do zaparzenia dzbanka czarnego napoju. Mała moc urządzenia doskonale sprawdza się w przypadku ekspresu, który służy do przygotowywania jednej lub dwóch filiżanek kawy. Jednak do biura lub dla większej rodziny polecany jest ekspres przelewowy, którego moc jest zdecydowanie większa. Przyjmuje się, że optymalna wartość mocy powinna oscylować pomiędzy 1000 a 1300 W. Opinie o ekspresach przelewowych potwierdzają, że taka moc w zupełności wystarczy do parzenia pysznej kawy.

Młynek do mielenia kawy

Ekspres przelewowy z młynkiem to nie lada gratka dla fanów świeżo zmielonej kawy. Jest to doskonałe urządzenie do poznania zniewalającego i prawdziwego smaku kawy. Ponadto charakteryzuje się wyczuwalnym aromatem. Ekspres przelewowy wyposażony w młynek jest droższy niż uboższy w tę funkcję równoległy model. Alternatywnie można zdecydować się na dokupienie oddzielnego urządzenia w postaci młynka do kawy, jednak z biegiem czasu może stać się dokuczliwe dwuetapowe przygotowywanie kawy.

Ekspres z termosem i timerem

Wybierając ekspres do kawy można wybrać model, którego dzbanek jest jednocześnie termosem. To doskonale rozwiązanie dla osób, które preferują ciepłą kawę. Wówczas dzbanek do ekspresu przelewowego charakteryzuje się wykonaniem z materiałów pozwalających na utrzymanie wewnętrznej temperatury. Najczęściej jest to stal nierdzewna, ponieważ jest neutralna chemicznie dla kawy i w konsekwencji nie wpływa na jej smak. Dodatkowo termos może posiadać pokrywkę przelewową. Z kolei, ekspres z timerem umożliwia automatyczne przygotowanie kawy na wcześniej ustaloną porę. Dzięki tej możliwości można wypić ciepłą kawę, m.in. od razu po przebudzeniu lub powrocie do domu.

Najlepszy ekspres przelewowy opinie

Bezpieczeństwo

Każdy ranking ekspresów przelewowych powinien poddawać ocenie kwestię bezpieczeństwa, z uwagi na nieustanne podłączenie do źródła prądu. W przypadku nowszych modeli, urządzenia posiadają zainstalowany moduł automatycznego wyłączania. Po upływie określonej ilości czasu od ostatniego zaparzenia kawy, ekspres przelewowy jest samoczynnie wyłączany. W razie zapomnienia o wyłączeniu urządzenia, ta funkcja nie tylko zapewnienia bezpieczeństwo, ale również przekłada się na oszczędzanie energii elektrycznej.

Automatyczne mieszanie

W ramach danego ekspresu przelewowego może być wbudowana specjalna dysza. Jej zadaniem będzie mieszanie kawy, co przekłada się na uzyskanie wyśmienitego smaku i niepowtarzalnego aromatu.

Funkcja drip stop

Funkcja drip stop nie posiada odzwierciedlenia w poprawnej pracy urządzenia, jednak jest niezwykle istotna z uwagi na inny aspekt użytkowania sprzętu. Drip stop opiera się na zaprogramowaniu ekspresu w sposób, który uniemożliwia kapanie kawy od momentu wyjęcia dzbanka. Bez dodatkowego przecierania powierzchni, można ponownie ulokować dzbanek na właściwym miejscu. W tę funkcje wyposażone są przede wszystkim innowacyjne modele ekspresów przelewowych.

Regulowanie siły parzenia

Dla osób, które cenią sobie możliwość zmiany intensywności parzonej kawy, polecana jest funkcja, która umożliwia regulowanie siły parzenia. Do posiadanych preferencji można z powodzeniem dopasować stopień intensywności czarnego napoju.

Design

W wielu przypadkach aspektem decydującym o kupnie danego urządzenia jest jego wygląd. Producenci dokładają wszelkich starań, aby urządzenie wpisywało się w obecne standardy estetyczne i te panujące na w najmodniejszych aranżacjach. Przelewowy ekspres do kawy może być utrzymany nie tylko w stylu nowoczesnym, ale również w retro. Nie istnieją ograniczenia odnośnie koloru urządzenia. Ekspresy w kolorze białym, czarnym i inox, przeplatane są z intensywnymi albo pastelowymi barwami sprzętów. Z pewnością, z każdą aranżacją kuchenną można skomponować funkcjonalny expres przelewowy do kawy.

Jakiej marki ekspres przelewowy wybrać? Opinie

Rynek urządzeń AGD charakteryzuje się ogromną ilością producentów. Wielu z nich naznaczonych jest przez wcześniejsze poczynania i jakość wytwarzanych urządzeń, co przekłada się bezpośrednio na zainteresowanie konsumenta daną marką. Opinie o danym producencie znajdują odniesienie również do ekspresów przelewowych. Nie nawiązuje to wyłącznie do jakości wykonania sprzętu, ale także do obsługi po-zakupowej. Bez wątpienia, największym zainteresowaniem kupujących  do tej pory cieszą się marki takie jak: De’Longi, Bosch, Philips, Siemens, Gastroback, czy Melitta.

[Ocen: 9 Średnia: 4]

2 komentarze do “Jaki ekspres przelewowy wybrać? Ranking i opinie

  • Sprawdziłem niejeden ranking ekspresów przelewowych, bo nie ukrywam że nigdy nie spoczywam na pierwszym lepszym zestawieniu. Czytam sobie opinie, każdy wychwala że jego ekspres przelewowy jest dobry, inny pisze że najlepszy jest model taki czy owaki. Ten ranking z pewnością pomoże wielu osobom dowiedzieć się jaki ekspres przelewowy jest najlepszy. Ja pozostaję wierny temu Philips hd7459/20.

    Odpowiedz
  • dobry ekspres przelewowy to skarb, nie wyobrażam sobie poranka bez pysznej kawy, a pozytywnie zaskoczył mnie expres graef fk 701, bo kawa jest pyszna, przydało by się tylko kupić jakiś model z młynkiem, bo dodatkowe mielenie kawy zabiera trochę czasu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *