Ekspresy w dobrej cenie

Jaki ekspres do kawy do 2000 zł? Ranking

Smaczna kawa dla wielu osób jest nieodłącznym elementem pewnych momentów: poranka, spotkania ze znajomymi, czy też chwili na złapanie oddechu w trakcie dnia. Smak kawy jest zależny nie tylko od jej rodzaju, ale również od sposobu przyrządzenia. W tym celu doskonale sprawdzają się ekspresy do kawy, które profesjonalnie przygotują ulubiony napój. Podpowiadamy, jaki ekspres do kawy do 2000 zł wybrać, aby spełniał kryteria osób wymagających i ceniących smak dobrej kawy. Stworzyliśmy także ranking ekspresów ciśnieniowych do 2000 zł 2024, a oprócz tego wskazujemy, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę kupując najlepszy expres do kawy.

Ranking ekspresów ciśnieniowych do 2000 zł na 2024

Poniżej znajdziesz najlepsze ekspresy do 2000 zł w 2024.

Jaki ekspres do kawy do 2000 zł będzie najlepszy?

W przypadku nadzwyczaj funkcjonalnych ekspresów ciśnieniowych do kawy, nie można mówić o tym zakresie cenowym. Zazwyczaj ich wartość jest wielokrotnością założonego budżetu. Nawet najlepszy ekspres do 2000 zł będzie oznaczał konieczność przyjęcia pewnych kompromisów. Jednak nie trzeba wówczas rezygnować ze smaku pysznej kawy, gdyż w tej cenie można liczyć na urządzenie, które przygotuje w każdym momencie ulubiony napój oraz będzie wyposażone w dodatkowe funkcje. Z uwagi na ogromny asortyment ekspresów na rynku urządzeń AGD, ekspresy ciśnieniowe w tym zakresie  cen mogą już przygotować wiele różnych rodzajów kaw, np. pobudzające espresso lub delikatne białe kawy. W kwocie 2 tys. możemy także nabyć urządzenie z wbudowanym młynkiem do kawy ziarnistej lub cieszyć się smakiem kawy z ekspresu na kapsułki lub saszetki.

W tym zakresie cen można nabyć także ekspres do kawy przelewowy, który umożliwia przyrządzenie 2-3 filiżanek kawy, a nawet całego dzbanka smacznego napoju. Podczas wyboru należy sugerować się czasem parzenia kawy i możliwością przyrządzenia pianki z dyszy ekspresu. Często zapominamy o najważniejszym aspekcie, a mianowicie o dostępności serwisu. W przypadku znanych producentów o wiele łatwiej i szybciej jest uzyskać profesjonalną pomoc.

Polecane ekspresy do 2000 zł nie oznaczają, że mniejszy budżet będzie stanowił główny powód częstych awarii sprzętu lub szybką konieczność zakupu nowego urządzenia. Wystarczy sumiennie przestrzegać zaleceń producenta, w szczególności dotyczących ilości przygotowywanych kaw, aby móc użytkować ekspres do kawy przez długi czas. W tej cenie urządzenia są wykonane z porządnej jakości materiałów. Co więcej ekspresy do kawy do 2000 zł są estetycznie wykonane, z dbałością o detale. Zupełnie tak jak droższe modele mogą być nośnikiem designu.

Ekspresy do 2000 zł

Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy do 2000 zł

Rodzaj przygotowywanej kawy

W pierwszej kolejności należy obiektywnie spojrzeć na swoje preferencje smakowe. W tym celu należy określić, jaka kawa będzie przyrządzana w urządzeniu, czy tylko czarna, a może również mleczna. Kupując urządzenie warto pamiętać, że posłuży ono przez kilka najbliższych lat, więc wybór poszerzonych możliwości przygotowywania kawy lepiej się sprawdzi, jeżeli nawet sporadycznie sięgamy po kawę mleczną lub nasi goście wybierają tę z dodatkiem mleka. Co więcej, niektóre ekspresy do kawy do 2000 złotych posiadają przycisk One Touch, czyli za pomocą jednego przycisku można uzyskać pyszną kawę z dodatkiem mleka.

Pojemność zbiornika na wodę

Niezwykle istotna jest także pojemność zbiornika na wodę. W przypadku urządzenia wykorzystywanego w domu przyjmuje się, że optymalna wielkość powinna oscylować w granicy 1 litra. Wówczas przy jednym zapełnieniu można przygotować około 8 filiżanek kawy o pojemności 120-130 ml.

Moc

Równolegle należy się skupić na mocy urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupić ekspres o standardowej mocy, pomiędzy 1300 a 1600 W. Posiadają one standardowy pobór energii, a w przypadku urządzeń o mocy przekraczającej 1600 W, można dotkliwie odczuć zakup z uwagi na otrzymywane rachunki za energię elektryczną. Ich zaletą jest skrócenie czasu przygotowania aromatycznego napoju.

Miejsce dla expresu

Przed wyborem urządzenia należy ustalić miejsce, w którym expres będzie się znajdował. Jeżeli ilość miejsca na kuchennym blacie jest mocno ograniczona, to niestety należy mocno zawęzić krąg poszukiwań, aby móc ulokować go na wytypowanym miejscu. W sprzedaży znajdują się również ekspresy do kawy do zabudowy. Ich cena może znacząco przewyższać budżet, ponieważ na rynku nie są bardzo popularne. Ekspres automatyczny do 2000 zł do zabudowy dostępny będzie w bardzo wyjątkowej promocji, ponieważ w standardowych cenach najtańsze modele kosztują ok. 3000 zł. Zatem warto poszukać modelu, który dopasuje się do odświeżonego wnętrza, a jego cena będzie mieściła się w danym budżecie.

Dostęp do zbiornika

Najlepszy ekspres do 2000 zł musi charakteryzować się łatwym dostępem do zbiornika z wodą. Wówczas korzystanie z niego staje się o wiele prostsze. W przypadku pozostałych modeli należy nieustannie tracić cenny czas, aby uzupełnić wodę. Dopłacenie za komfort użytkowania może być jedną z najlepszych inwestycji, która zaoszczędzi nerwów oraz nie narazi na przypadkowe uszkodzenie sprzętu.

Design

Ekspres powinien stanowić spójna całość z pozostałymi urządzeniami AGD. W sytuacjach, kiedy z różnych względów nie można zakupić ekspresu do zabudowy, należy porównać go do innych urządzeń, aby był dopasowany kolorem oraz sposobem wykonania. Coraz więcej urządzeń jest produkowanych w kolorach, które doskonale pasują do różnych aranżacji, dlatego wraz z zmianą wystroju nie jest konieczna zmiana urządzeń AGD.

Ranking ekspresów ciśnieniowych do 2000 zł nie obejmuje urządzeń, które mają za zadanie przygotować kawę dla wielu osób, tj. w biurach lub lokalach gastronomicznych. Ekspres do 2000 zł przeznaczony jest wyłącznie do użytku domowego i należy mieć to uwadze. Nie przestrzeganie tego założenia może skutkować zwiększeniem częstotliwości awarii sprzętu z winy posiadacza.

[Ocen: 9 Średnia: 3.1]

Jeden komentarz do “Jaki ekspres do kawy do 2000 zł? Ranking

  • Dobre ranking, akurat szukam informacji jaki ekspres ciśnieniowy za 2000 zł kupić. Na oku mam kilka marek, ale sentyment podpowiada mi by postawić na expres automatyczny Nivona lub DeLonghi, chociaż Siemens też potrafi zrobić dobry sprzęt jak widać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *