Ekspresy do kawy

Jaki ekspres ciśnieniowy kupić? RANKING i opinie

Ekspres ciśnieniowy do niedawna usilnie kojarzył się wyłącznie z przygotowywaniem kawy w kawiarniach lub innych lokalach gastronomicznych. Obecnie cieszy się ogromną popularnością w domach. W szczególności jest to podyktowane umiejętnością do wydobywania z kawy niepowtarzalnego aromatu przez dobry ekspres. Przeważająca część modeli wyposażona jest w dodatkowe funkcje, m.in. w spienianie mleka lub przygotowanie ogromnej gamy pysznych kaw. Często pojawia się pytanie, jaki ekspres ciśnieniowy do kawy wybrać, aby spełniał wymagania wszystkich domowników. Na to pytanie nie istnieje jednoznaczna odpowiedź, ponieważ na rynku występuje spora ilość różnorodnych modeli. Równolegle ich ceny mogą przyprawić o zawrót głowy, jednak nie zawsze należy wybierać najdroższy model, o czym możesz przekonać się sprawdzając nasz ranking ekspresów ciśnieniowych do kawy.

RANKING ekspresów ciśnieniowych do kawy 2024

Poniżej znajdziesz ranking ekspresów ciśnieniowych do kawy 2024, opinie i recenzje ekspertów a także ceny.

Ekspres ciśnieniowy – jak wybrać najlepszy w 2024?

Ekspresy do kawy ciśnieniowe wbrew pozorom są bardzo różnorodnymi urządzeniami, które w zależności od producenta i modelu posiadają odmienne parametry. Zwiększona ilość możliwości sprzętu posiada najistotniejszy wpływ na cenę ekspresu do kawy. Przystępując do wyboru urządzenia, powinniśmy dokładnie przemyśleć nasze wymagania stawiane expresowi. Najważniejsze aby ustalić, jaka kawa będzie najczęściej przygotowywana. W zależności od preferencji, z wielu możliwości można spokojnie zrezygnować i nadal cieszyć się smakiem aromatycznej kawy. Poniżej przedstawiamy podstawowe parametry pozwalające kupić ten najlepszy ekspres ciśnieniowy.

Ranking ekspresów ciśnieniowych do kawy

Rodzaj ekspresu

Nawet najbardziej polecany ekspres ciśnieniowy nie zadowoli każdego konsumenta. W grupie ekspresów ciśnieniowych do kawy znajdują się dwie podkategorie: ekspresy kolbowe i ekspresy automatyczne. Te dwa rodzaje różnią się przede wszystkim sposobem pracy. W efekcie w zależności od umiejętności właściciela, nawet ta sama kawa przygotowana w tych dwóch ekspresach, może zasadniczo różnić się swoim smakiem i aromatem.

Ekspresy ciśnieniowe kolbowe charakteryzują się koniecznością ingerencji użytkownika w zaparzenie kawy. Jednak nie są to czynności skomplikowane. Wkład osoby przygotowującej kawę ogranicza się do odmierzenia odpowiedniej porcji kawy oraz do umocowania kolby w ekspresie. W zamian za to można parzyć kawę zgodnie z aktualną ochotą: intensywniejszą lub słabszą. Dla wielu osób nie jest to wada, ponieważ jako miłośnicy kawy doskonale zdają sobie sprawę jaka ilość kawy będzie dla nich najlepsza. Zupełnie inaczej proces parzenia kawy przebiega w ekspresie ciśnieniowym automatycznym.

Zobacz również >>> Jaki ekspres do 1000 zł kupić?

Ekspres ciśnieniowy automatyczny cechują się pracą w trybie niemal bezobsługowym. Zatem największą zaletą ich posiadania jest wygoda w użytkowaniu. Producenci systematycznie wzbogacają je dodatkowymi funkcjami, m.in. w mielenie kawy ziarnistej, czy odmierzanie właściwej ilości kawy. Miłośnika kawy od uzyskania aromatycznej kawy dzieli wyłącznie naciśnięcie jednego przycisku i właściwe ustawienie filiżanki pod dyszą. W zamian za komfortowe przygotowanie kawy, należy wyznaczyć większy budżet. Ekspresy do kawy ciśnieniowe automatyczne zazwyczaj mają większe rozmiary i wyższą cenę niż kolbowe zamienniki.

Ekspres ciśnieniowy opinie i ranking

Ciśnienie

Jednym z najbardziej istotnych parametrów ekspresów do kawy jest ich ciśnienie. Wartość ciśnienia wywiera wpływ na parzenie kawy. Urządzenia z wysokim ciśnieniem posiadają krótszy czas przygotowania bardzo aromatycznej kawy. Doskonałą inwestycją na lata jest zakup ekspresu z wysoką wartością ciśnienia. Na rynku dominują ekspresy ciśnieniowe do kawy z ciśnieniem na poziomie 15 barów, co jest wystarczające w warunkach domowych. Przy ich pomocy można uzyskać znakomitą kawę. Dla osób, które cenią sobie intensywny aromat oraz smak kawy, polecane są urządzenia z ciśnieniem powyżej 15 barów.

Zobacz również >>> Jaki ekspres do 2000 zł kupić?

Spienianie mleka

Wielbiciele smaku kawy mlecznej koniecznie powinni zorientować się w ofercie ekspresów ciśnieniowych, które są wyposażone w system spieniania mleka. W zależności od rodzaju występują odmienne sposoby spieniania. W tańszych ekspresach ciśnieniowych- kolbowych, wbudowana jest specjalna dysza, która służy do spienienia mleka. Z kolei ekspresy do kawy ciśnieniowe automatyczne posiadają bardziej dopracowaną technologicznie metodę. Wyposażone są w zintegrowane pojemniki na mleko. Urządzenie samodzielnie pobiera mleko do spienienia.

Rodzaj kawy, jaką można stosować

W przypadku ekspresów ciśnieniowych istnieje wiele możliwości przygotowania kaw, co jest w pełni uzależnione od danego modelu. W zależności od urządzenia, można wykorzystywać kawę mieloną albo kawę z saszetek. Niektóre ekspresy ciśnieniowe dopuszczają możliwość korzystania ze specjalnych kapsułek, które zawierają gotową mieszkankę kawy. Ponadto miłośnicy smaku świeżo zmielonej kawy mogą wybrać model, który będzie wyposażony w młynek do mielenia kawy. Dostępne są młynki ceramiczne lub stalowe- oba rodzaje mielą kawę w podobnym stopniu. Jednak młynki stalowe charakteryzują się większą wytrzymałością mechaniczną.

Zobacz również >>> Jaki ekspres z młynkiem do kawy?

Design urządzenia

Szeroki asortyment ekspresów do kawy zapewnia swobodę w wyborze modelu, który będzie w pełni dopasowany do aranżacji kuchennej. Co więcej, decydując się na konkretny styl wykonania oraz wielkość urządzenia, nie trzeba rezygnować z jego funkcjonalności. Współczesne urządzenia łączą w sobie estetykę, modny design oraz praktyczność. Do kuchni, w której urządzenia AGD są w zabudowie, można z powodzeniem dobrać ekspres ciśnieniowy automatyczny do zabudowy. Wówczas taki ekspres wpasuje się w całość kuchni- jednak cena tych urządzeń jest zdecydowanie wyższa.

Sitko  i filtr w ekspresie automatycznym

W niektórych modelach montowane są dodatkowe sitka przy ekspresie. Służą do zbierania fusów, jednocześnie umożliwiając oszczędzanie kawy. Rodzaj sitka powinien w pełni odpowiadać rodzajowi wykorzystywanej kawy. Nieoceniona jest również obecność filtra do ekspresu. Z jednej strony umożliwia oczyszczanie wody, co poprawia smak kawy. Z drugiej przedłuża żywotność urządzenia, ponieważ zmniejszone jest zakamienienie systemów.

Dobry ekspres ciśnieniowy

System podgrzewania i spieniania mleka

Wielu użytkowników w ekspresie do kawy docenia system do podgrzewania i spieniania mleka. Przy wykorzystaniu tego urządzenia można w domu przyrządzić pyszne café latte. Ekspres ciśnieniowy automatyczny pozwala na przygotowanie spienionego i gorącego mleka, które będzie miało postać puszystej oraz delikatnej pianki. Najlepszy ekspres ciśnieniowy z możliwością spieniania mleka posiada funkcję Cappucciniatore lub w swoim wyposażeniu ma  oddzielny pojemnik na mleko. Takie urządzenie może przyrządzić smaczne i domowe cappuccino. Wystarczy wyłącznie nalać trochę mleka do pojemnika, a ekspres do kawy przygotuje pożądany napój.

Zobacz również >>> Jaki ekspres ze spieniaczem do mleka?

Ekspres ciśnieniowy do kawy z komputerem Opinie 2024

Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy wybrać, aby sposób użytkowania był prosty i praktyczny? Podczas codziennego użytkowania doskonale sprawdza się ekspres z obecnością elektronicznego wyświetlacza. Dostarcza on informacji związanych z parzeniem kawy lub obsługą urządzenia. Wyświetlacz przedstawia możliwości doboru kawy, które ekspres jest w stanie przyrządzić. Umożliwia w każdym dogodnym momencie wyłączenie ekspresu, do czego przydatna jest wiedza o stanie parzenia kawy. Co więcej, w takich ekspresach można zaprogramować późniejsze przygotowanie kawy, np. na rano lub po powrocie do domu.

Moc dobrego ekspresu ciśnieniowego do kawy

Każdy model posiada swój własny czas nagrzewania, co jest w pełni zależne od posiadanej mocy urządzenia. W przypadku ekspresów automatycznych, najczęściej posiadają one moc w przedziale od 1300 do 1500 W. Z kolei urządzenia mechaniczne najczęściej posiadają moc oscylującą na poziomie pomiędzy 800 a 1300 W. Te przedziały doskonale sprawdzają się w warunkach domowych, w których można delikatnie wydłużyć czas przygotowania kawy. Wybierając ekspres o większych parametrach mocy, czas ulegnie rzeczywiście skróceniu, jednak zwiększy się zużycie energii elektrycznej.

Zobacz również >>> Ranking ekspresów do kawy

Ekspresy ciśnieniowe – polecani producenci 2024

Bez znaczenia nie pozostaje kwestia popularności danego producenta ekspresu do kawy. Marki, których wcześniejsze produkty cieszyły się ogromnym powodzeniem są zdecydowaniem lepszym wyborem niż te, które dopiero pojawiły się na rynku. O tym aspekcie najlepiej świadczy zaznajomienie z tworzeniem urządzeń o dobrej jakości, które spełniają wymagania konsumentów. Niezwykle istotny jest także sposób postępowania serwisu z klientami, których urządzenia nie pracują prawidłowo. Szybkie serwisowanie to niewątpliwa zaleta w przypadku osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez smacznej kawy. W grupie najpopularniejszych producentów znajdują się:

 • DeLonghi – włoska firma, która zawładnęła rynkiem ekspresów do kawy. W wielu zestawieniach ekspresów jest niekwestionowanym zwycięzcą. Ekspresy DeLonghi cechują się połączeniem funkcjonalności, estetyki oraz wygody. Ponadto ekspresy tej marki mogą być przystępne cenowo dla każdego miłośnika kawy.
 • Saeco – jedna z najczęściej wybieranych marek przez kupujących ekspresy ciśnieniowe. Sprzęty do przygotowywania kawy Saeco cieszą się niespotykanie dobrymi opiniami użytkowników.
 • Zelmer – rodzima marka, która zasłynęła z produkowania wielu urządzeń AGD. W wielu domach znajdują się ekspresy tej firmy. Ekspresy do kawy ciśnieniowe Zelmer cieszą się opinią funkcjonalnych.

Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy

Czy warto kupić automatyczny ekspres do kawy?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie jaki ekspres ciśnieniowy do kawy wybrać, aby każdego dnia szybko i łatwo przygotować ulubioną kawę, to odpowiedź może być tylko jedna. W tym przypadku najlepiej sprawdza się ekspres automatyczny do kawy, który oferuje szereg możliwości przygotowania kawy. Jego obsługa ogranicza się wyłącznie do uzupełniania pojemnika z wodą oraz nasypania ulubionej kawy. W dużych rodzinach lub do biura najlepiej sprawdzają się ekspresy z większą pojemnością. Standardowo mają wartość ok. 1,5 litra, która jest wystarczająca do przygotowania kawy dla przeciętnej rodziny. Wówczas kawa nie straci swojego aromatu zanim zostanie do końca wykorzystana. Do pomieszczeń socjalnych w firmach warto wybierać większe pojemniki, aby ograniczyć ilość ich zapełnień.

Jeśli nadal wahasz się z wyborem najlepszego expresu, koniecznie zerknij na nasz ranking ekspresów ciśnieniowych. Powyższe zestawienie zawiera najchętniej kupowane expresy ciśnieniowe, a także te, które cieszą się najlepszymi opiniami użytkowników.

[Ocen: 18 Średnia: 3.8]

5 komentarzy do “Jaki ekspres ciśnieniowy kupić? RANKING i opinie

 • Zdecydowanie polecam Delonghi. Przede wszystkim w przeciwieństwie do Philipsa ma stalowy młynek, bardziej wytrzymały od ceramicznego. Poza tym ma wyciągany blok zaparzający co jest higieniczne i nie trzeba kupować dodatkowo tabletek odtłuszczających do czyszczenia, tylko raz w tygodniu wystarczy przepłukać pod bieżącą wodą. W karafce jest opcja ustawienia pianki (podgrzanie mleka, pianka do latte i do cappuccino), karafkę można przechowywać w lodówce i myć w zmywarce, nic nie matowieje. Polecam ten model uważam, że jest to dobry stosunek ceny do jakości i możliwości, które daje ten ekspres.

  Odpowiedz
 • Ja też się kiedyś zastanawiałem jaki rodzaj ekspresu wybrać. Długo miałem zamiar kupić kapsułkowy za 200zł, a koniec końców wybrałem ekspres ciśnieniowy Delonghi za 1599zł i nie żałuję. Jako, że używam codziennie, to na kapsułkach bym chyba zbankrutował..

  Odpowiedz
 • Ja mam w domu ekspres ciśnieniowy automatyczny marki Delonghi z żarnowym młynkiem i jestem z niego niezmiernie zadowolony. To już dwa lata, żadnej awarii czy wycieków, a kawa pyszna z aromatem

  Odpowiedz
 • Tu na stronie zgadzam się z pierwszym miejscem ekspresu simens jest najlepszy jakiego mialam a było ich nie malo za to na drugie miejsce dalabym Jure 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *