Poradnik kawosza

Jaką kafeterkę kupić? Ranking

Bez wątpienia do przygotowania kawy pełnej smaku i aromatu nie wystarczy wyłącznie mielona kawa i czajnik. Jest to sposób znany każdemu, jednak nie jedyny, a wręcz kaleczący posiadaną kawę. W przygotowaniu znakomitej kawy konieczne jest zastosowanie dodatkowych sprzętów, niekoniecznie musi to być najdroższy ekspres do kawy. W domowych warunkach z powodzeniem można przygotować kawę przy pomocy urządzenia znanego każdemu. Klasyczna kafeterka od wielu lat funkcjonuje na rynku, jednak jej młodsza siostra- kafeterka elektryczna, współcześnie cieszy się ogromną popularnością, co potwierdza niejeden ranking. Dobra kafeterka powinna stanowić jedno z podstawowych urządzeń w każdym domu miłośników kawy. Wskazujemy, jaką kafeterkę elektryczną wybrać, aby każdego dnia cieszyć się smakiem pysznej kawy. Na bazie poniższych informacji oraz tych przekazanych przez producenta, opracowaliśmy ranking kafeterek elektrycznych, co także rzetelnie podpowiada, jaką kafeterkę elektryczną wybrać.

Ranking kafeterek elektrycznych 2024

Poniżej znajdziesz najlepsze kafeterki elektryczne do kawy.

Rodzaje kafeterek do kawy

Branża zaparzaczy do kawy rozwija się błyskawicznie. Tradycyjne kafeterki są coraz rzadziej wybierane z uwagi na rosnącą, nowoczesną konkurencję. kafeterki dzielą się na trzy grupy: tradycyjne, ceramiczne i elektryczne. Przed zakupem warto poznać specyfikację poszczególnych rodzai kafeterek, co umożliwi podjęcie decyzji, jaka kafeterka elektryczna jest dla nas najlepsza. Zróżnicowanie w sposobie wykonania posiada bezpośredni wpływ na cenę urządzenia. Warto pamiętać, że im droższa kafeterka elektryczna tym bardziej prawdopodobne jest wykorzystanie materiałów wyższej jakości.

Zobacz również >>> ranking ekspresów do kawy do 3000 zł

Zatem cena stanowi pewien odnośnik w trakcie wyboru, jednak nie jedyny. Istotny jest ranking kafeterek oraz opinie, które jednogłośnie przedstawiają na pozycji lidera kafeterki elektryczne.

  1. Kafeterki tradycyjne– wytwarzane są ze stali lub aluminium. Ogromną ich wadą jest konieczność umieszczenia na kuchence (elektrycznej, ceramicznej albo na płycie grzewczej), co w szczególności uniemożliwia użytkowanie takiej kafeterki w biurach. Dla posiadaczy płyt indukcyjnych zalecany jest zakup kafeterki indukcyjnej. Tradycyjna kafeterka jest coraz rzadziej spotykana także z uwagi na konieczność kontrolowania czasu zaparzania kawy. Jednakże kafeterka stalowa coraz częściej przedstawia odejście od tradycyjnego kształtu i koloru kafeterki. Z powodzeniem może dopasować się do nowoczesnej kuchni. Obudowa urządzenia wykonana jest ze stali co sprawia, że powierzchnia kafeterki jest gładka. Z pewnością jest dobrym rozwiązaniem dla osób zdyscyplinowanych, nie zwlekających z umyciem sprzętu po przyrządzeniu kawy. Kafeterki stalowe są droższe niż aluminiowe.
  2. Kafeterki ceramiczne– sposobem i trybem pracy porównywalne są do kafeterek tradycyjnych. W tym przypadku wykonane są z ceramiki, co zdaniem wielu osób umożliwia przygotowanie smaczniejszej kawy. Ranking wskazuje kafeterki z ceramiki na dalszych pozycjach, głównie z uwagi na łatwość mechanicznego uszkodzenia.
  3. Kafeterki elektryczne– najbardziej innowacyjny rodzaj kafererki, który sprawił, że kafeterka nie musi być ulokowana na kuchence. Wystarczająca jest wyłącznie możliwość podłączenia do gniazdka z prądem. Charakteryzują się największą wygodą w użytkowaniu, z uwagi na możliwość automatycznego zaprzestania pracy urządzenia po zagotowaniu wody. Kafeterki elektryczne rewelacyjnie sprawdzają się w pomieszczeniach socjalnych. Kafeterka elektryczna z uwagi na konieczność podłączenia do prądu powinna charakteryzować się wysoką jakością materiałów, co uniemożliwi niszczenie sprzętu na skutek oddziaływania wysokich temperatur, na jakie codziennie będzie narażone urządzenie. Nasz ranking kafeterek elektrycznych podkreśla istotę jakości wykonania, a jednocześnie podpowiada, jaka kafeterka elektryczna będzie najlepsza.

Kafeterka elektryczna ranking

Kafeterka elektryczna- zalety posiadania

Dla osób, które cenią sobie zaangażowanie w przygotowanie kawy, doskonale sprawdza się kawiarka elektryczna. Sposobem pracy urządzenia nawiązuje do dawnej metody przygotowania kawy, jednak elektryczność ułatwia przebieg tego procesu. Kafeterki elektryczne umożliwiają przyrządzenie znakomitej kawy w mniej niż 5 minut, co umożliwia wypicie ciepłej kawy przed wyjściem z domu, nawet najbardziej zabieganym osobom. W porównaniu do tradycyjnych kawiarek, kafeterka elektryczna jest nie tylko wygodniejsza w obsłudze, ale również nie przyczynia się do powstawania bałaganu w kuchni. Zaparzenie kawy opiera się wyłącznie na: nalaniu wody, dodaniu zmielonej kawy oraz naciśnięcia przycisku rozpoczynającego pracę urządzenia. Kawiarki elektryczne posiadają zazwyczaj kompaktowe wymiary. Mała wielkość sprawia, że urządzenie jest łatwe w przechowywaniu oraz bez większego problemu można zabrać je ze sobą w podróż.

Zobacz również >>> Jaki tani ekspres do kawy wybrać?

Automatyczne wyłączenie to najbardziej pożądana funkcja. Kafeterka elektryczna zaprzestaje proces dalszego parzenia w momencie zakończenia procesu parzenia kawy lub w momencie ściągnięcia z bazy dzbanka z kawą. Kawiarka elektryczna nie wymaga nieustającej kontroli. Znikają obawy, że przygotowany napój rozleje się lub będzie podgrzewany zbyt długo. Kawiarki elektryczne są urządzeniami praktycznymi, mogą jednorazowo przygotować aż 6 filiżanek kawy, czyli ilość idealną na spotkanie ze znajomymi lub rodziną. Zatem jaką kawiarkę elektryczną wybrać? Z pewnością tą, która będzie pasowała do ilościowego zapotrzebowania na kawę, ale jednocześnie będzie posiadała wysoką moc. Polecana przez nas kawiarka zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby.

Elektryczna kawiarka do parzenia kawy

Kafeterka elektryczna czy ekspres do kawy?

Ekspres do kawy bez wątpienia jest marzeniem wielu kawoszy, a w szczególności ten automatyczny, który przy pomocy jednego przycisku może przygotować aromatyczną kawę, jak w kawiarni. Miłośnicy przygotowania kawy często decydują się nie tylko na zakup ekspresu, ale także posiadają w swoim domu kafeterkę. Kawiarka elektryczna jest urządzeniem prostym w konstrukcji oraz w obsłudze, stąd  też jej niesłabnąca popularność, a zarazem niska cena. Kafeterki elektryczne umożliwiają jednoczesne przyrządzenie nawet kilku filiżanek kawy. Ponadto, kafeterki elektryczne charakteryzują się niewielkimi wymiarami co sprawia, że fizycznie znajdują miejsce w każdym domu. Kafeterka stwarza możliwość do eksperymentowania ze smakiem kawy, a powyższe cechy sprawiają, że góruje nad ekspresem. Swobodne manipulowanie ilością wsypanej kawy umożliwia przygotowanie napoju o różnej intensywności.

Zobacz również >>> Jaki spieniacz do mleka kupić?

Stojąc przed wyborem urządzenia do przygotowania kawy, należy przede wszystkim określić posiadany budżet. Kafeterka elektryczna najwyższej jakości jest z pewnością urządzeniem tańszym niż ekspres do kawy. Jednakże nie stwarza możliwości do przygotowania większej ilości rodzajów kaw. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup obu tych urządzeń. Kafeterka włoska może z powodzeniem znajdować się w domu, w którym jest lub będzie ekspres do kawy. W wolnej chwili stworzy możliwość do samodzielnego przygotowania kawy, a przy jego ograniczonej ilości można skorzystać z ekspresu. Wówczas jest to układ doskonały.

[Ocen: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *